3,9 miljoen reviews
Laagsteprijsgarantie
Boek met garantie
  • ANVR
  • Calamiteitenfonds
  • SGR
3
OnvoldoendeScore uit

Fletcher Hotel-Restaurant De Cooghen

  • 2.5
    Kamers
  • 3.2
    Service
  • 5.2
    Ligging
  • 2.6
    Hygiëne
  • 1.9
    Prijs/kwaliteit
  • 1.8
    Kindvriendelijk

Faciliteiten

Faciliteiten
  • Internet

  • Fietsverhuur

  • Parkeerplaats

  • Wasservice

  • Room service

  • WiFi

  • Bar

  • Vergaderruimte

  • Hotelkluis

  • Liften

  • Restaurant

  • Restaurants met niet-rokers gedeelte

  • Restaurants met rookruimte

  • Airconditioning

  • 24-uurs receptie

Sport & Entertainment
  • Fietsen en/of mountainbiken

  • Sauna

  • Stoombad

  • Zonnestudio en/of solarium

  • Massage

  • Golf

Overige informatie

De accommodatie
  • Aantal tweepersoonskamers: 48

  • Aantal verdiepingen hoofdgebouw: 3

  • Totaal aantal kamers: 62

  • Renovatiejaar: 2004

Betaling
  • American Express

  • Mastercard

  • Visa

In de buurt
  • Strand: 500m

Contactgegevens

Adresgegevens
10 Dorpsstraat 10, 1796 BB

Wat zeggen bezoekers over

Fletcher Hotel-Restaurant De Cooghen

3
OnvoldoendeScore uit 16 reviews

We zijn benieuwd naar jouw ervaring!

Schrijf een review

Beoordeling

  • 2.5
    Kamers
  • 3.2
    Service
  • 5.2
    Ligging
  • 2.6
    Hygiëne
  • 1.9
    Prijs/kwaliteit
  • 1.8
    Kindvriendelijk

16 reviews

4
Slecht oud hotel
Door Stella op 08-12-2024
Gereisd met partner

De bedden waren ok, maar naast het bed stond een lompe kast zo dicht op het bed dat je je er telkens aan stootte, terwijl aan de andere kant 2 mtr ruimte was. Stoelen waren kapot, overal was verf af. In de badkamer was alles oud en versleten. Er was geen föhn aanwezig. Ook in de kamer waren er geen faciliteiten als een waterkoker, koffiezetapparaat of koelkastje. Als je wilde parkeren moest je 10€ betalen terwijl de slagboom kapot/afwezig was. Kwam je te laat, wij waren er om 15u en waren de parkeerkaarten al verkocht🤔, moest je je auto op het grote parkeerterrein aan de rand van de Koog parkeren.... wie betaalt deze kosten?? Kamer was ook erg gehorig.

2
Ranzig "hotel"
Door Leo Guikers op 24-09-2024
Gereisd met vrienden

Een gedateerd hotel, waar de hygiëne héél ver te zoeken is. Zand op de kamervloer, poep op de toiletbril bij aankomst (dit was ook op het toilet op de begane grond te vinden), rolgordijn hing op half elf. Na een lange reis was het niet mogelijk een eenvoudige lunch te bestellen. Bedden waren goed. Alleen 's nachts veel herrie van uitgaanspubliek. In de hal was de schoonloopmat over een kuil (ontbrekende tegels) heengelegd. Eén persoon verstuikte bij een val hierdoor haar enkel en wat een leuk bezoek aan Texel had moeten worden, viel hiermee in het water. Geen enkel excuus van de medewerker ("Goh, is me nooit eerder opgevallen..."). Ontbijt was redelijk verzorgd. Samenvattend: drie sterren is veel te erg positief voor dit ranzige hotel. Het is zijn geld niet waard!! Voor ons nooit meer Fletcher!!

2
Negeren dit hotel Cooghen
Door Jan Haas op 06-09-2024
Gereisd met partner

Een schandalig asociaal hotel schoonmaak liet kamer gewoon open staan kwam de eerste avond in hotel kon er aan voorzijde niet in terwijl er stond open tot elf uur het was half 11.
Eindelijk binnen konden we kamer niet in kaart werkte niet na een half uur kwam er iemand die kaart activeerde geen excuus niets.
Kamer groezelig mengkraan douche defect in de regengoot gigantisch veel rotzooi vieze vitrage slijtplekken op vloer douchecabine stuk gaten in handdoeken geen airco.
Na eerste nacht klachten doorgegeven er werd niets aan gedaan.
Absoluut niet boeken.

2
Hotel verpauperd ! Opknapbeurt hard nodig.
Door Ellis op 28-08-2024
Alleen gereisd

Dit hotel gaat hard achteruit. Gehorig, bloedheet in de zomer, het is oud en goor, is hard aan een opknapbeurt toe. Prijs/ kwaliteit verhouding is om te huilen.
Ik ga er niet meer naar toe.

2
Noooooit meer!!!!
Door ETB op 08-08-2024
Gereisd met partner

Wat een lawaai!!!! Niet normaal meer, op een doordeweekse dag tot laat alsof ze naast je bed staan te tetteren. De vloer ligt vol met zand, de kastdeur hangt half uit de kast.

9
Goed hotel
Door Willem Molenaar op 24-03-2024
Gereisd met partner

We schrokken van de eerdere meldingen.
Wij vonden het geweldig.
Iedere dag schone handdoeken, we waren er maar 3 nachten.
Toen we aankwamen dachten we dat bed niet was opgemaakt, gelijk gemeld en gelijk opgelost.
Super service.
Ontbijt was super aan iedereen gedacht
Het hotel heeft hier en daar wel een likje verf nodig.
Maar het was schoon en vriendelijke mensen.
Dus aanrader