Coronavirus en jouw vakantie: bekijk de laatste ontwikkelingen.

Oliwa kathedraal

9.5Fenomenaal

3.2km van centrum

• 9Madeleine02-10-2014

Binnenkant prachtig

Ik had een excursie geboekt naar Gdansk en deze kathedraal in het stadsdeel Oliwa. Tijdens de reis er naar toe vanuit Gdynia zei de man dat we bij binnenkomst een plekje moesten zoeken voor het orgelconcert. Ik dacht eehh orgelconcert dat stond niet op mijn lijst. Als je de kathedraal die gebouwd is tussen de 13e en 18e eeuw van buiten ziet maakt het weinig indruk. Echter binnen is het een grote verrassing. Met 107 m is het de langste kerk van Polen. De meeste mensen gingen zitten terwijl ik de mooie kerk ging bekijken met op de achtergrond het orgelconcert. Gauw even buiten foto’s maken en weer naar binnen en blijf bij de deur staan. Zie mensen aan de kant omhoog, dus ik ook. Blijkt dat een aantal figuren en molentjes bewegen op de muziek. Dat was het unieke aan dit grote orgel uit de periode 1763-1788. Dat had de brave borst wel even kunnen zeggen dan was ik wat eerder gaan kijken.

Alleen gereisd in augustus 2014

• 9kaj06-01-2014

nice

check the cathedral inside!

Gereisd met partner in december 2013

• 10Irena05-09-2013

Niezwykła

Urzekająca- cudowna. Piękny park wokół

Gereisd met partner in augustus 2013

• 8Angelika10-08-2012

Ceglana bazylika

Katedra głównie słynie ze swoich wspaniałych rokokowych organów na których odbywają się w sezonie letnim koncerty organowe. Oprócz tego można zobaczyć grobowiec książąt pomorskich, ponieważ Oliwa od początku była miejscem pochówku książąt pomorskich i ich krewnych. Budowla dla miłośników historii. ;)

Gereisd met vrienden in juli 2012

• 5michalina21-07-2012

moze byc

jakoś ta katedra nie zrobiła na mnie dużego wrażenia

januari 2012

• 10ania05-07-2012

Fajna

Moja ulubiona katedra. Jest bardzo ładna, pięknie zbudowana i interesująca. Wystrój wewnętrzy zaskakująco piękny.

Gereisd met vrienden in juni 2012

• 10Robert04-07-2012

Magiczne miejsce w Gdańsku

Jeśli wybieracie się do Gdańska, koniecznie musicie zobaczyć ogród oliwski oraz kościół opatów kryjący tajemnice wewnątrz.

Zakelijk gereisd in juni 2012

• 8michał01-07-2012

wspaniały zabytek

warto zwiedzić choćby ze względu na dźwięk organów i bogatą historię tego miejsca

Alleen gereisd in januari 2012

• 10Ania01-07-2012

Katedra i ogród w jednym - piękne miejsce

Ogromny kompleks włącznie z katedrą, trochę nam zajął dojazd tutaj z Gdańska, korki. Katedra prezentuje się okazale wewnątrz obejrzymy grobowce, spacerowaliśmy po parku obok jest tam pałac, ogród oraz ogród botaniczny.

Gereisd met partner in juni 2012

• 10Frania30-06-2012

Piękna

Piękna w szczególności w środku. Nie wiem czemu ale bardzo przypomina mi wewnątrz jedną z katedr w Meksyku, jakiś taki sam nastrój, klimat. Piękna.

Alleen gereisd in juni 2012

10 van de 35 reviews gezien