Cala Millor: de Spaanse plaats waar je altijd al van droomde

Redactie - 19 augustus 2018

Cala Millor: de Spaanse plaats waar je altijd al van droomde

Redactie - 19 augustus 2018

Mallorca heeft prachtige natuur en een fijn klimaat. Aan de oostkant van het Spaanse eiland vind je Cala Millor. Hier ben je aan het juiste adres voor een rustige vakantie, met genoeg mogelijkheden om winkeltjes te kijken, koffie te drinken, op de boulevard te flaneren én aan zo’n hagelwit strand te liggen. Wat er nog meer te doen is, lees je hier!

De ligging van Cala Millor

Aan de oostkant van het zonnige Mallorca vind je Cala Millor, dat zo’n 7000 inwoners telt, en een uur rijden is vanaf het vliegveld. Het staat bekend als een van de gezelligste plekken op het eiland, waar je niet struikelt over de toeristen. Het strand is bijna een kilometer lang en veertig meter breed, waar je ligbedden en parasols kunt huren als je dat wilt. Doordat de plaats in een baai ligt, is het uitzicht fenomenaal!  Het bosgebied en de heuvels lopen tot de rand van de baai.

[article href=”https://www.zoover.nl/blog/algemeen/kids-naar-mallorca/”]

Highlights: van natuur tot piratenboot

De plek zelf is één grote highlight, eigenlijk. De boulevard van Cala Millor een van de mooiste van het eiland Mallorca. Hier hangt nog steeds die fijne, Spaanse sfeer. Ook vind je hier leuke winkeltjes en restaurants. Ga bijvoorbeeld voor de traditionele keuken, eet pizza of Aziatisch eten: voor ieder wat wils! Wat deze plek zo bijzonder maakt, is de natuur. Ga lekker een dagje wandelen of fietsen. Of doe iets bijzonders, zoals het bezoeken van de grotten en het ondergrondse meer Cuavas del Drach, op negen kilometer van Cala Millor. Bezoek ook het grote aquarium in het plaatsje Son Servera. Ga je met je kinderen naar deze plek? Dan moet je zeker een dagje met de piratenboot op stap. Dit is een dagje entertainment, met eten, drinken en live muziek.

[article href=”https://www.zoover.nl/blog/algemeen/top-zes-kinderen-op-mallorca/”]

Niet te missen: het heerlijke strand

Het exotische strand vol palmbomen is misschien wel de belangrijkste reden om naar deze plek te gaan. Het water is glashelder, het zand spierwit en water azuurblauw. Een bounty island dus! Mocht je naast lekker luilakken ook wat actie in het water willen, ga dan duiken. Er zijn duikscholen in het dorp die excursies aanbieden. Met name Formentor -in het noorden van Mallorca – is een bekende duikplek. Of ga een dagje naar Canyamel – een aanrader als je ook een ander mooi dorpje wil bezoeken.

[article href=”https://www.zoover.nl/blog/actief-zomer/2015-actieve-vakantie-op-mallorca-6-tips/”]

Slapen in Cala Millor

Het is lastig kiezen uit de wirwar aan mooie vakantiehuizen, hotels en appartementen. Maar we deden toch een poging:

  • Hotel Hiphotels Said: het eten schijnt hier fenomenaal te zijn, all inclusive is een optie. Reviewers Hendrik-Jan & Ria: ‘We hebben al vele all inclusive hotels bezocht, maar dit was een van de betere hotels. Het eten was perfect, heel veel keuze zowel tijdens ontbijt, lunch als diner. Elke dag andere gerechten.’
  • Hotel Allsun Hotel Borneo: ligging direct aan het strand!
  • Aparthotel Marins Cala Nau: een gezellige hotelcomplex vlakbij strand, boulevard en supermarkt.

Ook eens speuren naar hotels in Mallorca? Kijk dan op Zoover!